Wzrost i garnitur dwurzędowy

Ten problem podjął Pan Robert Grunholz: Czy savoir-vivre podnosi kwestię odpowiedniego wzrostu mężczyzny do noszenia marynarek dwurzędowych?
Osobiście preferuję właśnie garnitury dwurzędowe, a nawet marynarki dwurzędowe do mniej formalnych zestawów, jednak mam 177 cm wzrostu i nie wiem czy aby na pewno to do mnie pasuje.

Nie ma ograniczeń w noszeniu tych garniturów. Szczególnie zaleca się je mężczyznom bardzo szczupłym. Stanowczo się je odradza panom otyłym.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubiór. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Wzrost i garnitur dwurzędowy

  1. Maryla pisze:

    Oj, jako osoba związana z modą pozwolę tutaj sobie na małą wątpliwość. Czy mogłabym wiedzieć, czemu dwurzędówki są według savoir vivre odradzane panom „z brzuszkiem”? Przecież zdecydowanie wyszczuplają w stosunku do jednorzędowych. Mój mąż jest zdrowo przy kości i zawsze pilnuję, by nosił dwurzędowe. Czemu miałoby się to kłócić z savoir vivre? Uprzejmie proszę o rozwinięcie tematu.

  2. Takie wskazania zapamiętałem z kilku podręczników savoir vivre i etykiety biznesu. Teraz do nich nie sięgnę, bo jestem na wakacjach, a biblioteczka savoir vivre została w domu.

  3. Telima pisze:

    Różne widać są teorie. Nie wiem, jak panom, ale paniom o większych rozmiarach też poleca się jednorzędowe, bo jedna pionowa linia ma wyszczuplać. Dwa rzędy guzików tworzą szeroki pionowy pas. Pewnie ważne jest tez to, że chodzi o marynarkę, która ma przecież klapy tworzące V, a nie np.płaszcz zapiany pod szyję. Mnie się dwurzędowe nie podobają. Ale to inna sprawa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s