Pierwsza przygoda w Nałęczowie (savoir vivre w odwrocie)

Pojechaliśmy do Nałęczowa na rowerach po zakupy. Po ich zrobieniu usiedliśmy w ogródku cukierni, która znajduje się blisko głównego wejścia do Parku Zdrojowego. Ja zamówiłem kawę, żona herbatę i sernik na zimno. Przyniosłem na tacy to wszystko do ogródka (w cukierni jest samoobsługa). Przy stoliku naprzeciwko usiadło nobliwe małżeństwo około sześćdziesiątki. Ona weszła do cukierni i kupiła tam dwie porcje sernika do zjedzenia na miejscu. On w tym czasie wyjął z torby dwie porcelanowe filiżanki ze spodkami i łyżeczkami, termos (z którego nalał kawy do filiżanek) oraz oraz mleczko do kawy w plastikowych kapsułkach.

Pani, gdy przyszła pośliniła palec i podniosła go do góry, a następnie powiedziała głośno: „Jego dym (miała mnie na myśli, paliłem papierosa) do nas nie dojdzie, bo wiatr jest w przeciwna stronę).

W podobnym wydarzeniu uczestniczyłem kilka lat temu. Byliśmy w jednym z uzdrowisk i jedliśmy śniadanie w ogródku eleganckiej restauracji. Doszli do nas nasi dalecy znajomi bardzo bogaci ludzie. W torbie nieśli pieczywo kupione w pobliskiej piekarni. Wyłożyli je na stół i ona stwierdziła: „Bułek i chleba nie musicie już zamawiać”.

Okazuje się, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy nie znają podstawowej zasady zachowania w lokalach: nie jemy i nie pijemy niczego, co przynieśliśmy ze sobą i nie rozumieją dlaczego takie zachowanie jest pogwałceniem nie tylko podstawowych wskazań etykiety, ale również podstawowych norm cywilizacyjnych.

A może to „tylko” cwaniactwo?

Ciekawe czy idąc w gości zabierają ze sobą swoje przysmaki, które spożywają na talerzach postawionych przez gospodynię na stole?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przygody w Nałęczowie, Restauracja, Zachowania niewłaściwe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s