Mężczyzna w kuchni

Pani Makosza napisała: Szczęście, że mój tata miał luźny czas pracy i inne podejście do tego, czy kuchnia to miejsce tylko dla kobiety. Jak wracałam z bratem do domu to tata był już w kuchni. My nakrywaliśmy do stołu i czekaliśmy aż obiad będzie gotowy. W tym czasie zawsze rozmawialiśmy, co w szkole, co będziemy robić w weekend, czasami graliśmy w państwa miasta. Miłe wspomnienia. Mama miała stały czas pracy i w domu była o 16 godzinie. Na szczęście musiała tylko odgrzać sobie obiad. Kuchnia to miejsce w domu a dom to miejsce rodziny. Każdy może ugotować, pozmywać itd. Podział obowiązków to indywidualna sprawa każdej pary, nie mówiąc o tym, że są mężczyźni, którzy lubią gotować i robią to bardzo dobrze.

Zgadzam się. Moja zona gotowała przez pierwsze lata małżeństwa. Gdy odchowaliśmy dzieci (3) poszła do praca. Ja – wolny zawód zacząłem gotować i się w tym zakochałem. Gotuję przez ponad 20 lat i uznaję, że jest to sztuka jak malarstwo czy poezja i zazdrośnie strzegę kuchni jako świątyni sztuki. Żona nie ma wstępu do niej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Filozofia savoir vivre. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Mężczyzna w kuchni

  1. defeatmodernism pisze:

    A czy przypadkiem wskutek przymusu ekonomicznego nie wypchnięto kobiety z domów, od dzieci-które przekazano do żłobków, zerówek itd.-i nie mają one czasu na gotowanie, dlatego są zmuszone dzielić się obowiązkami z mężami? Dawniej mężczyzna zarabiał na utrzymanie całej rodziny (choćby dzięki o wiele niższym podatkom) i kobiety nie musiały pracować, dzięki czemu spełniały swoją naturalną rolę. Naturalną rolą kobiety jest rodzenie i wychowanie, a także gotowanie, z tym że to ostatnie, o ile mężczyzna nie ma na to czasu, ale przecież gotowanie to obowiązek domowy-a prowadzenie domu to rola kobiety, no chyba że mówimy o dzisiejszych sproletaryzowanych czasach, gdy role mieszają się i chłop robi za kucharkę a baba za stachanowca.

  2. defeatmodernism pisze:

    Pomijając fakt, że to mężczyźni są najlepszymi szefami kuchni. Ciekawe, dlaczego…

  3. defeatmodernism pisze:

    Poza tym jakoś gotujący mąż kłóci mi się z savoir-vivre, gdyż xiążę od gotowania miał służbę, albo jako drobnomieszczanin żonę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s