Jak naprawić błąd?

Ten problem zgłosiła Pani Trykotka: Był zjazd, odbywający się daleko od naszego miasta, z fatalnym dojazdem. Jeszcze nie zagłosowano na kolegów, z którymi przyjechałam, a postanowiłam, że wracam wcześniej, bo ktoś nagle zaproponował mi miejsce w samochodzie. Koleżanka miała już bilet powrotny, mnie groziło, że nie dostanę biletu (rezerwacje). Pojechałam tym autem. W tym czasie, w trakcie głosowania do jakiejś komisji tej koleżance – kandydatce zabrakło 1 głosu. Zadzwoniłam do niej i przeprosiłam, że nie zostałam, a ona wyjaśniła, że zachowałam się niestosownie, bo to nie wycieczka i trzeba było dotrwać do końca. Jest jej przykro, jest urażona. Nie ma dwóch zdań – ona ma rację. Ja podjęłam swoją decyzję, zanim pomyślałam: cóż mogę powiedzieć, na zjeździe był bałagan, wszystko się opóźniało i przeciągało – nie traktowałam tego z należną powagą. Teraz koleżanka w rozmowie była miła, ale mam wrażenie, że jednak straciłam dobrą koleżankę. Jak się teraz zachować?

Jedyne wyjście pójść do koleżanki i jeszcze raz przeprosić mówiąc to wszystko, co zawarte zostało w powyższym tekście. Nie zaszkodziłby też jakiś mały, miły prezencik, kwiatki, zaproszenie na kawę czy obiad. itp.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Elegancja, Etykieta biznesu (nstytucji), Przeprosiny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s