O prezentach pod choinkę – rozterki Pana Piotra

Pan Piotr napisał: Jak powinniśmy się zachować, w sytuacji, gdy jesteśmy przez naszych najbliższych dopytywani co byśmy chcieli otrzymać jako prezent (Szczególnie w okresie Bożego Narodzenia oraz przy różnych okazjach, przy których bliskie osoby obdarowują się prezentami)? Ja odruchowo staram się danej osobie odpowiadać, że nie ma konieczności, żeby cokolwiek mi kupowała a przez jej pytanie, mam wrażenie, jakby kwestia zakupu prezentu stanowiła dla niej kłopot, mimo, że wiem, że na pewno ma dobre intencje.
Co zrobić, w sytuacji, gdy dana osoba ofiaruje nam cyklicznie ten sam typ prezentu (np. ubrania, które nie są w naszym guście), a jednocześnie wiemy, że wszelkie uwagi na ten temat mogą tą osobę urazić?

Można powiedzieć osobie dopytującej się o to, co nam kupić: „Kup co ci serce podpowie, ale nich to będzie jakiś niedrogi drobiazg”.

Osobie, która kupuje cyklicznie to samo z ubrania: „Jestem w tym wyposażany we wszystko co zaliczamy do kategorii „ubranie”. Marzę natomiast o…”.

Jeżeli jesteśmy serdeczni i delikatni wiele ujdzie nawet z osobami przewrażliwionymi. Wiem to z wieloletniego osobistego doświadczenia.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Prezenty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s