A co z „biżuteria” religijną i ślubną?

Ten temat poruszył Pan Michał Bogusław Bożek: Czy słusznie rozumiem, że jest to sztywna reguła? Czy dotyczy też obrączek ślubnych, oraz biżuterii sakralnej? Pytam w kontekście własnej sytuacji: wraz z małżonką wybraliśmy lata temu obrączki z białego złota. Również od lat noszę dyskretny, złoty medalik z Matką Boską, który otrzymałem od ś.p. dziadków, jako dziecko. Czy w takim wypadku zgodnie z regułą powinienem zrezygnować z noszenia tego medalika? Natomiast jeśli chodzi o inne dodatki, to czy muszą one być dopasowane kolorystycznie do obrączki?

Zasada jest tu prosta: „biżuterię” religijną pamiątkową i obrączki ślubne traktuje się tak jakby ich nie było. I tak np. jest zasada, że kobieta nie powinna mieć na palcach więcej niż dwie ozdoby, ale obrączki się nie liczy.

Tak więc nie trzeba biżuterii dostosowywać kolorystycznie do obrączki. Celem obrączki jest „krzyczeć”: „on ma żonę” lub „ona ma męża”. Gdy bardziej rzuca się w oczy „głośniej” „krzyczy”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biżuteria, Dodatki kobiece, Dodatki męskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s