Kolorystyka dodatków męskich

Ten problem zasygnalizował Pan Edward: Przeczytałem na blogu:
„Zapalniczka czy zapałki?” Używamy tylko eleganckich metalowych zapalniczek dobranych kolorystycznie i fakturą do papierośnicy, kieszonkowej popielniczki, spinek, zegarka, ubrania.
Mam tu mały problem a mianowicie wszystkie moje dodatki (sygnet, zegarki, szpilki do krawata, zapalniczka itd.) są w kolorze złota prawie wszystko są to pamiątki rodzinne natomiast papierośnica jest srebrna. Czy nie będzie Faux pas noszenie jej ze złotymi dodatkami?

Będzie. Trzeba albo kupić papierośnicę w kolorze złotym, albo oddać srebrną do galwanizacji.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dodatki męskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Kolorystyka dodatków męskich

 1. Michał Bogusław Bożek pisze:

  Moje uszanowanie,

  Czy słusznie rozumiem, że jest to sztywna reguła? Czy dotyczy też obrączek ślubnych, oraz biżuterii sakralnej? Pytam w konteście własnej sytuacji: wraz z małżonką wybraliśmy lata temu obrączki z białego złota. Również od lat noszę dyskretny, złoty medalik z Matką Boską, który otrzymałem od ś.p. dziadków, jako dziecko. Czy w takim wypadku zgodnie z regułą powinienem zrezygnować z noszenia tego medalika? Natomiast jeśli chodzi o inne dodatki, to czy muszą one być dopasowane kolorystycznie do obrączki?

  Z wyrazami szacunku,

  Michał Bogusław Bożek

 2. Kasia pisze:

  Michał, już było to pytanie – obrączka nie jest biżuterią tylko deklaracją społeczną i może być złota do reszty srebrnej (i na odwrót).

 3. LadyM. pisze:

  jest jeszcze inne wyjście z ta papierośnicą – zamiast pozłacać istniejącą,( co jest mocno nieopłacalne, bo pozłacanie jest drogie a warstwa złota szybko się niestety ściera z przedmiotów często używanych) kupić inną, np. z jakiejś szlachetnej skórki.
  Medalik na ogół mężczyźni noszą pod koszulą, a nie na niej, więc z tym chyba nie ma problemu. Złoto jest zawsze złoto, chyba nikt nie pomyli białego złota ze srebrem. A dodatków biżuteryjnych to chyba mężczyźni powinni nosić jak najmniej. szpilka do krawata nie jest obowiązkowa,a spinki do koszuli można odpowiednio dobrać. Jedna para eleganckich spinek powinna wystarczyć, więc można raz zaszaleć, albo np na rocznicę ślubu otrzymać od małżonki.

 4. NiePrzedstawiamSię pisze:

  Michał, nie mówi się o własnej żonie – małżonka.

 5. Wynika z tego, ze wszystkie dodatki muszą być w jednym kolorze. Zegarek też?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s