Dlaczego rodzina?

Pani podpisująca się jako Mi napisała: „Jeśli rodzina tego oczekuje też należy ich zaprosić”- hmm, może Pan napisać dlaczego? Skoro to jest firmowy bal to dlaczego ma tam być rodzina? Oczywiście nie ma tego pytania jeśli cała rodzina pracuje w tej firmie. Powód że są rodziną upoważnia ich do bycia na balu? Na takim balu jasne jest dla mnie, że będzie żona/ osoba towarzysząca, kontrahenci z którymi współpracuje, pracownicy z osobami towarzyszącymi. Ale dlaczego rodzina?

Jest taka europejska zasada: rodzina jest najważniejsza. Z tej zasady wynika, ze z rodziną należy dobrze żyć i że ma się w stosunku do niej rozliczne obowiązki. To procentuje. Człowiek, który nie utrzymuje kontaktów z rodziną, który jest skłócony z rodziną to człowiek, do którego w całej Europie odnoszono się negatywnie.
Zauważmy, że wielkość i dobrobyt Europy wyrosły z rodzinnych wielopokoleniowych inicjatyw, tak gospodarczych jak i we wszystkich innych perspektywach.
Historia Europy to historia rodów (dużych i małych) czyli rodzin.

Teraz myślenie rodziną zanika i ludzie są coraz bardziej samotni, bezradni i skazani na opiekę państwa, a zatem od niego coraz bardziej zależni. Są też coraz bardziej biedni. Majątki buduje się wielopokoleniowo w rodzinach rozgałęzionych

W świecie savoir vivre negatywne odniesienie do rodziny jest źle widziane.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Filozofia savoir vivre. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Dlaczego rodzina?

  1. LadyM. pisze:

    trochę jest Pan tu niekonsekwentny. Bo z jednej strony „dlaczego rodzina” a z drugiej, że niehonorowanie rodziny jest źle widziane.
    I tak, ma Pan rację. Żadne interesy nie wyrosły bez wsparcia rodziny. Wobec czego na takiej imprezie widziałabym rodziców i żonę oraz dzieci (jeżeli są dorosłe) bo to oni swoim działaniem, poświęceniem, wsparciem przyczynili się do powstania i rozwoju firmy, nawet jeżeli ten udział nie był bezpośredni, więc należy im w ten sposób wyrazić wdzięczność i uznanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s