Co napisać na bileciku z nazwiskiem stawianym na stole, jeśli nie znamy personaliów osoby towarzyszącej naszego gościa?

To pytanie zadała osoba podpisująca się jako Lukier.

Odpowiedź jest tylko jedna: musimy wcześniej poznać personalia tej osoby. Najlepiej informację o nich uzyskać od tego, z kim przychodzi.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przyjęcia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Co napisać na bileciku z nazwiskiem stawianym na stole, jeśli nie znamy personaliów osoby towarzyszącej naszego gościa?

 1. Chris pisze:

  Komentuję całkiem serio: to jest nielegalne, a będzie jeszcze bardziej nielegalne po 25 maja 2018. Jest to przetwarzanie danych osobowych i żeby tego móc dokonywać potrzebna jest zgoda danej osoby. Czyli trzeba skontaktować się z tą osobą i bezpośrednio zapytać czy można.

 2. Ewa Blachut pisze:

  Witam Pana,
  Gratuluję pomysłu na upowszechnianie treści, które w istotny i pozytywny sposób mogą mieć wpływ na naszą polską rzeczywistość i przyczynić się do ocalenia naszej dumy i tożsamości. Mam przy tej okazji pytanie natury bardziej osobistej – uczestniczę kilka razy w roku w oficjalnych przyjęciach w różnych miejscach na świecie, z udziałem międzynarodowych gości. Obowiązuje nas strój wieczorowy lub narodowy. Mąż jest ubrany w smoking, ja w długą suknię z czarnego jedwabiu i długie rękawiczki, używam też biżuterii polskich projektantów. Mam pytanie o rękawiczki. Sporo już wiem, ale wciąż mam niedosyt – np chodzi o przywitanie z gospodarzami – jak dyskretnie ( dowiedziałam się że zdejmowanie i wkładanie rękawiczek wieczorowych musi być dyskretne) je zdjąć przed przywitaniem i następnie założyć . Będę także wdzięczna za wszystkie inne informacje, nie tylko nt rękawiczek wieczorowych, ale również innych rodzajów. Łącze serdeczne pozdrowienia – Ewa Błachut

 3. Winyl pisze:

  Panie Doktorze,

  kiedy można zmienić nazwisko? Jak to oznajmić innym? Czy da się to zrobić z klasą?

 4. MW pisze:

  Szanowny Panie,

  Z okazji Dnia Matki w Internecie pojawiło się wiele artykułów odnośnie karmienia piersią w miejscach publicznych, pisanych zazwyczaj po konkretną i taką samą tezę. Co o takim -coraz częstszym zresztą- zwyczaju mówią zasady savoir vivre? Co Pan o tym sądzi?

  Dziękuję za odpowiedź.
  Pozostaję z poważaniem.
  MW

 5. Anka pisze:

  Dzień dobry,
  Niedługo czeka mnie wyjazd służbowy. Z naszego działu będzie kilka osób, w tym nasz bezpośredni przełożony. Łączą nas z nim oficjalne stosunki. Jeden z wieczorów planujemy spędzić w jakimś lokalu, trochę potańczyć. Koleżanka powiedziała, że powinniśmy zaprosić też szefa, ale ja nie jestem przekonana, że to wypada, jak już wspomniałam stosunki między nami są oficjalne i raczej na dystans.
  Pozdrawiam

 6. Całkiem serio: takie prawo możemy sobie ignorować: ani w nim sensu ani sprawiedliwości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s