Jak zarezerwować hotel?

Pan Chris napisał: Jak wyszukuje pan hotele? Używa pan stron internetowych, które je wyszukują i pozwalają na dokonanie rezerwacji czy jakoś inaczej?

Do hoteli sobie znanych dzwonią i rezerwuję pokój, którego numer podaję. Pytam się czy nie ma w hotelu wesela lub innej podobnej imprezy i ilu będzie gości w hotelu (nie lubimy z żoną tłoku; bardzo lubimy wypad na jeden dzień z niedzieli na poniedziałek – jesteśmy sami w hotelu i dopieszczeni).

Jeśli nie znam hotelu czytam uważnie jego stronę internetową, sprawdzam położenie na mapie, czytam opinie. Potem dzwonię do jego recepcji i szczegółowo przepytuję (część pytań rodzi mi się w trakcie analizy strony internetowej, mapy i opinii o hotelu; np. w jednym wypadku założyłem, ze droga przy której jest hotel może być bardzo ruchliwa i takie pytanie zadałem recepcjoniście; w innym wypadku na stronie internetowej hotelu, który leżał nad jeziorem nie było mowy o kąpielisku; zapytałem recepcjonistę; przyznał, ze kapać się można 3 km od hotelu). Pytam o wiele rzeczy (np. czy dany pokój ma wspólny balkon z innym; czy pod nim nie ma wejścia do hotelu – ludzie potrafią tam w nocy stać, palić i głośno rozmawiać; czy pokój nie jest nad kuchnią – oczywiste względy).

Jeśli w hotelu są specjalne promocje może tak być, że nie uzyskamy o nich pełnej informacji inaczej niż w bezpośredniej rozmowie telefonicznej.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Hotel. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s