Kolor marynarki na nieformalne wyjścia

To zainteresowało Panią Róże: Mam pytanie odnośnie marynarki dla mężczyzny. Jaka marynarka będzie odpowiednia na mniej formalne wyjście np wyjście do kościoła, urodziny, niedzielny spacer? Chodzi mi o coś co pasowałoby również do dżinsów. Jak skrojona powinna być taka marynarka? Ile guzików? Jaki kolor powinna mieć aby pasowała mniej więcej do różnych pór roku? Czy granatowa czy bardziej beżowa?

Jedna uwaga na początek.

Do wymienionych przykładów nie pasuje wyjście do kościoła.
Jeśli katolik udaje się do kościoła na Mszę Święta to ubiera się nie tylko dla ludzi, którzy tam są okazując im w ten sposób szacunek i podkreślając ubiorem uroczystość chwili, ale również dla Pana Boga. Msza Święta jest uroczystym spotkaniem z Chrystusem, ale i z całą Trójcą Święta (w Trójcy Jedyny) – jest spotkaniem z samym Bogiem. Dla katolika prezydent, królowa, papież niewiele znaczą w porównaniu z samym Bogiem. Ubierając się na spotkanie z kimś poprzez ten ubiór wyrażamy stosunek do niego. Jaki jest nasz stosunek do Boga?

Opisana przez Panią Różę marynarka to element ubioru weekendowego ( to jego elementem mogą być dżinsy). Panuje tutaj pełna dowolność w ramach dobrego smaku i zakreślonych przez podane niżej zasady. Krój powinien być raczej sportowy, nietypowy, kolorystyka dowolna (byle nie była krzykliwa). Marynarka powinna kolorystyka pasować do ubioru osoby towarzyszącej (żony, narzeczonej, itd.), do pory roku (cierpło- marynarka jasna aż do białej; zimno ciemniejsza) i do otoczenia (gdy np. udajemy się w lesiste tereny jesienią marynarka powinna mieć podobne kolory).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubiór, W Kościele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s