Jeszcze o letnich marynarkach – głos Luigi Saladini (znaleziony w komentarzach)

Zauważyłem, że wielu ludzi nie wie, że istnieją letnie marynarki, ponieważ nie interesują się klasyczną modą, lecz modą masową, która ma niewiele wspólnego z elegancją i odpowiednim dress code`em. Kolejny powód, kto wie czy nie najważniejszy, to wielu – być może nawet większość – szuka pretekstu, by porzucić garnitur i jemu podobne kostiumy i ubierać się jak najbardziej „po domowemu”. Ten drugi pretekst uważam, za bardziej istotny. Proszę zauważyć, kim są dzisiejsze „autorytety” modowe serwowane z telewizora: wszystko na luzie, „róbta co chceta”, tatuaże, kolczyki u mężczyzn, koszule wypuszczone na zewnątrz, podarte jeansy, dresy oraz inne dziwactwa. To wszystko zniechęca przeciętnego odbiorcę do tradycji i jednocześnie utwierdza, że antykulturowe wzorce odzieżowe są domeną ludzi sukcesu.
Przy okazji polecam swój wpis na temat letnich marynarek: https://luigisaladini.fashion.blog/2018/05/02/marynarka-lato/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubiór. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jeszcze o letnich marynarkach – głos Luigi Saladini (znaleziony w komentarzach)

  1. LadyM. pisze:

    O ile się orientuje, telewizornia serwuje także programy o tym jak należy się właściwie ubierać (akurat nie bronie telewizorni, bo na ogół płynie z niej papka dla mózgu, ale samej zdarzyło mi się natrafić na takie programiki) To, że pokazują się w niej różni „celebryci” znani głównie z tego, ze są znani, występujący w portkach a la szarawary, rozchełstanych dziwnych koszulach i lakierkach na goła stopę, nie koniecznie oznacza propagowanie takiego stylu ubierania, jako właściwy. Sądzę, że trudno telewizorni nakazac takiemu delikwentowi, jak ma być ubrany, a delikwent chce się popisać swoja „oryginalnością, niezależnością i tumiwisizmem”
    Pozwolę sobie polecić bloga:
    https://janadamski.eu/
    gdzie wiele można się nauczyć na temat właściwego męskiego ubioru. Ten pan zresztą także występuje w telewizorni z „instrukcjami” w temacie, wypowiada się w rożnych innych mediach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s