Prezent dla rodziców od państwa młodych

Pan Konrad Janduła napisał: Wspólnie z narzeczoną przygotowujemy się do ślubu w październiku i zaczęliśmy zastanawiać się, jaki prezent wręczymy naszym rodzicom w ramach podziękowania za wychowanie w trakcie uroczystości weselnej i oprócz kwiatów, ciężko nam zdecydować się na jakiś elegancki upominek.
Chętnie poznamy doktora propozycje dla takiej sytuacji? Czy są jakieś tradycyjne prezenty, które niegdyś wręczano rodzicom?

Tu mnie Pan Konrad Janduła zaskoczył. Nie mam zielonego pojęcia, a cała moja biblioteka savoir vivre jest w Warszawie (ja jestem w Nałęczowie). Sądzę, że powinien to być prezent nietypowy, od serca, trwały, taki, którym rodzice mogliby się chwalić przez lata: „Oto dowód wdzięczności dzieci”. Może obraz, rzeźba, ozdobna księga z dedykacją?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Prezenty, Ślub i wesele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Prezent dla rodziców od państwa młodych

  1. Jagoda pisze:

    Szanowny Panie Doktorze, wydaje mi się, że gdzieś czytałam wzmiankę o tym, iż przed wojną wydawano poradniki typu „Sztuka prowadzenia konwersacji”… nie znam dokładnych ich tytułów ani też autorów. Chciałabym dotrzeć do źródeł w tym temacie – nawet poprzez zdigitalizowane zbiory w bibliotekach cyfrowych lub jeśli to nie możliwe – do wtórych i powojennie wydawanych opracowań tej kwestii. Co mógłby Pan polecić i gdzie tego szukać?

  2. LadyM. pisze:

    Odnośnie prezentów w postaci obrazu; tu na prawde jest wskazane wielkie wyczucie i ostrożność. Na zakup jakiegoś oryginału zapewne młodych stac nie będzie, a reprodukcje? Niestety, najczęściej jednak nie znamy do końća gustów i preferencji najbliższych osób i możemy narobic kłopotu. (Sama byłam obdarowywana „obrazami”, które niestety stoja do dziś za szafą.) Obstawiałabym coś np ze srebra lub ostatecznie plateru z grawerem. Przy czym grawer umiesciłabym w miejscu nie rzucającym sie w oczy (np na szkatułce na wewnetrznej stronie wieczka) tak żeby przedmiot mógł pełnić soja role dekoracyjną czy uzytkową a zaprezentować rolę pamiatkową, gdyurodzice zechca się nim pochwalić.
    Myślę, że miłym prezentem, choć wymagającym nakładu pracy byłby jakis bardzo elegancki album, w którym umieścilibyśmy wspólne zdjęcia od dzieciństwa do dorosłości.

  3. W tej chwili, gdy jestem w Nałęczowie, nie mogę Pani pomóc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s