Jaką rolę spełniają dziś telegramy?

Ten problem zasygnalizowała Pani Róża: Czy mógłby Pan napisać coś więcej o telegramach? Jakie są zasady wysyłania, kiedy i komu wysyłamy?

Telegramy wysyłamy dziś w trzech wypadkach:
1. Gdy nie możemy stawić się na jakąś ważna uroczystość – np. pogrzeb lub wesele. Wtedy wysyłamy telegram tak, by dotarł do adresata bezpośrednio przez uroczystością. Powinien być odczytany u grobu lub w odpowiednim momencie wesela. Poczta dysponuje odpowiednimi ozdobnymi blankietami „weselnymi” i pogrzebowymi”;

2. Gdy chcemy podkreślić, że dane wydarzenie jest dla nas czymś ważnym, a nie będziemy w nim uczestniczyć. Chodzi tu szczególnie o urodziny i imieniny, ale również dotyczy innych wypadków np. obrony magisterium, awansu w pracy, urodzenia dziecka. Poczta dysponuje odpowiednimi ozdobnymi blankietami.

3. Gdy chcemy wyrazić swoja miłość, przywiązanie tęsknotę. Taki telegram nazywa się na poczcie „Telegram dla zakochanych”. Jest do tego odpowiedni, ozdobny blankiet.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jaką rolę spełniają dziś telegramy?

  1. Chris pisze:

    Naprawdę nie wiem kto dzisiaj jeszcze korzysta z telegramów. Proponowane przez pana tu rozwiązania są jak najbardziej ciekawe i klimatyczne, ale trochę niedzisiejsze.
    Swoją drogą dziwię się Poczcie Polskiej, że telegramy nadal oferuje. To się opłaca? Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale PP to jest przedsiębiorstwo i powinno się kierowa rachunkiem ekonomicznym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s