Kobiety w męskiej toalecie

Napisała o tym Pani A.T.: Uczestnicząc w wycieczkach turystycznych, organizowanych przez biura podróży kilka razy spotkałam się z dość dziwną dla mnie sytuacją.
Otóż, w czasie krótkich postojów „na toaletę”, odbywających się przeważnie na stacjach benzynowych panie bez zbędnych ceregieli korzystają z męskich toalet. Zdarza się, że nieliczni na wycieczce mężczyźni zmuszeni są stać we wspólnej („koedukacyjnej”) kolejce, czekając aż stojące przed nimi panie skorzystają z miejsca im przecież należnego.
Zauważyłam, że są panowie, którym zachowanie pań się nie podoba, ale, poza wyrafinowanymi uwagami pół-żartem, pół- serio, które zresztą do pań nie trafiają, panowie nie pozwolili sobie na nic więcej.

Próbowałam podpytywać te panie, jak by się czuły, wchodząc do damskiej toalety i widząc tam mężczyznę, ale usłyszałam jedynie, że jak nas jest 30, a „ich” pięciu na wycieczce, to przecież będzie szybciej, jeśli panie opanują obie toalety.

Poruszam ten temat, bo czuję się taką sytuacją zniesmaczona, a i zdarzało się, że strażniczki nowych porządków próbowały wywierać na mnie presję, kiedy jako pierwsza stałam w kolejce pod damską toaletą, za mną ogon pań, a męska toaleta była wolna.

Ciekawa jestem, co Pan o tym myśli i jak grzecznie taką presję odeprzeć?

No cóż, ręce opadają. To się nazywa „arogancja”. Arogancja nigdy nie towarzyszy dobremu wychowaniu.

Panie dobrze wychowane postawione w takich trudnych sytuacjach prosiłyby panów o szybkie skorzystanie z toalety i dopiero wtedy by ją zajmowały.

Rady jak takie panie „spacyfikować” czy odpierać ich „argumenty” nie mam (można najwyżej odwoływać się do właścicieli toalet; to oni powinni tu przywracać porządek).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Savoir vivre na co dzień, WC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s