Telegramy, koszty i savoir vivre

Ten problem poruszył Pan Chris: Naprawdę nie wiem kto dzisiaj jeszcze korzysta z telegramów. Proponowane przez pana tu rozwiązania są jak najbardziej ciekawe i klimatyczne, ale trochę niedzisiejsze.
Swoją drogą dziwię się Poczcie Polskiej, że telegramy nadal oferuje. To się opłaca? Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale PP to jest przedsiębiorstwo i powinno się kierowa rachunkiem ekonomicznym.

To świetne słowo „niedzisiejsze”. Tylko zapewne inaczej rozumiem je niż Pan Chris. Podejrzewam bowiem, że Pan Chris rozumie to słowo jako synonim słowa „przestarzałe”, a to słowo tutaj zupełnie nie pasuje. Czasy mamy co prawda zgrzebne, proletariackie, przypominające sowiety – barbarzyńskie na nowoczesny i „czerwony” sposób. Europa jednak jeszcze się podniesie i powróci wyższa kultura.

Byłem ostatnio na pogrzebie. Przyszedł tylko jeden telegram, wzruszył. Telegramy świadczą o wielkim szacunku, wielkiej przyjaźni lub wielkiej miłości. I Bogu dzięki, że ten sposób ich wyrażania jest możliwy.

Musze tez Pana Chrisa pocieszyć (a może rozczarować). Co jak co, ale telegramy naprawdę się opłacają.

Poczta to, tak na marginesie, przedsiębiorstwo użyteczności publicznej. Jego celem nie jest zysk tylko utrzymanie prawidłowego funkcjonowania życia społecznego. Poczta daje jednak zysk, gdy najbardziej zyskowne usługi nie są przejmowane przez firmy nastawione tylko na zysk (które takich niezyskownych usług jak przesyłanie listów nie świadczą). Dziś mówi się o poczcie elektronicznej, ale gdy ta siądzie (np. w wypadku wojny) poczta będzie nadal działać (ona może działać w każdych warunkach).

P.S, Już po dokonaniu powyższego wpisu przeczytałem komentarz Pana Chrisa, w którym udzielił informacji, ze od października poczta nie będzie już wysyłać telegramów.

Na płacz mi się zbiera.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s