Wykładowca bez savoir vivre

Napisała o tym Pani Karolina: Nie wiedziałam pod czym to dać, ale sytuacja, która miała miejsce jakiś czas temu jest dla mnie idiotyczna. Poszłam do wykładowcy na konsultację (wcześniej uzgodniliśmy termin, powiedziałam w jakiej sprawie pójdę, czyli wiedział, że to nie będzie rozmowa na minutę, tylko na ponad kwadrans). Weszłam do gabinetu, przywitałam się i odpowiedział. Przez cały czas siedział rozwalony (inaczej tego nazwać nie można), nawet nie zaproponował, abym usiadła, czego nie zrobiłam (jestem na to zbyt dumna?). Teraz zastanawiam się nad pewnym faktem. Co by było gorsze, gdybym po pięciu minutach usiadła czy może fakt, że nie zaproponował mi, abym to zrobiła? Może powinnam zapytać czy mogę usiąść? Czuję się dziwnie, bo jeszcze nigdy nie spotkało mnie coś takiego. Inni wykładowcy, nawet jak wpadałam na minutę, to proponowali, abym usiadła, jak było zimno, to jeden zaproponował herbatę, a tu zostałam potraktowana w sposób bardzo nieelegancki.

Trudno to sobie wyobrazić. To przecież szkoła wyższa była zawsze źródłem kultury, w tym tej codziennej. To wykładowcy wpajali ja studentom kształcąc nowa inteligencję.

Czy takie zachowanie wykładowcy można pozostawić bez echa? Czy w naszych szkołach wyższych maja się czuć bezkarnie barbarzyńcy. Można wymyślić 1000 kulturalnych sposobów, by nauczyć takiego człowieka przynajmniej ogłady. Czekam na pomysły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zachowania niewłaściwe, Żenujące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wykładowca bez savoir vivre

  1. Kamil pisze:

    Szanowny Panie Profesorze, może Pan stojąc po 2 stronie stołu prowadzący-studenci tego nie zauważa, jednak łamanie SV przez kadrę profesorską jest notoryczne. Nie mam na myśli oczywiście każdego prowadzącego, jednak nie są to niestety niechlubne wyjątki, a niemała część społeczności. Od łamania regulaminu studiów, zmieniania zasad w połowie semestru, upokarzanie studentów, a na samej głupocie niestety kończąc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s