Czy zdradzamy tytuł sztuki dziewczynie, którą zapraszamy do teatru?

Pan Tomasz napisał: Czy zapraszając dziewczynę/przyjaciółkę (do której pałam uczuciem) do teatru powinienem zdradzić jej tytuł sztuki i miejsce i prosić o opinię, czy powinienem trzymać to w tajemnicy?

Oczywiście, że trzeba zdradzić tytuł sztuki i nazwisko jej autora. W innym wypadku ma miejsce negatywny przekaz. Sugerujemy bowiem nie wspominając o tym na jaka sztukę zapraszamy dziewczynę, że albo teatr jest tu tylko pretekstem i sztuka się nie liczy albo, że uważamy, ze dziewczyna na teatrze się zupełnie nie zna i nawet nie ma co ją informować jaka to sztuka, bo i tak nic to jej nie powie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Randka, W teatrze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Czy zdradzamy tytuł sztuki dziewczynie, którą zapraszamy do teatru?

  1. Szanowny Panie Doktorze,
    Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: Czy dojrzała kobieta, widząc u mężczyzny wyraźne zainteresowanie jej osobą, może z własnej inicjatywy (bez zdecydowanej jego prośby lub sugestii), przekazać temu mężczyźnie swój nr telefonu. Czasy się zmieniają i obecnie, dość często, to kobiety przejmują tę inicjatywę, np. z powodu lęku mężczyzny przed odrzuceniem lub z powodu nieśmiałości mężczyzny, zresztą i dawniej w grę wchodziły przecież tzw. bileciki.
    A jeżeli nie wykracza to poza schematy dobrego wychowania, to jak zrobić, aby kobieta czyniąc taki gest, nie naraziła się na śmieszność, jak również nie wprowadziła mężczyzny w niepotrzebne zakłopotanie. Przecież czasem nasza intuicja, nawet ta najlepsza, może jednak mylić,
    Natomiast gdy tak śmiały ze strony kobiety gest, w grę nie wchodzi, to jakie kroki może podjąć kobieta w sytuacji gdy mężczyzna jej się podoba, ale nie chciałaby narazić się na wyjście poza ramy savoir vivre.
    Za odpowiedź, z góry uprzejmie dziękuję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s