Jak na przyjęciu powinna się zachowywać para homoseksualna?

Osoba podpisująca się jako Just some tag: Chciałam się tylko upewnić: czy dobrze myślę, że w Polsce osoba homoseksualna, która jest w związku ze swoim partnerem, ZAWSZE będzie traktowana negatywnie, gdy tylko chcieliby/chciałyby zostać potraktowani jako para, ponieważ nie ma możliwości by zawarli związek małżeński?
Co w krajach, gdzie takie małżeństwo da się zawrzeć, czy tam nie spotka się to z potępieniem ze strony savoir-vivre?

Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, bo pojawiają się one w różnych porządkach. Udzielę tylko tej podstawowej z punktu widzenia savoir vivre.

Przez wieki homoseksualizm uznawany był w Europie jako zboczenie i grzech. Tak określa go, nie ma co do tego wątpliwości Pismo święte. Dziś jest wielu ludzi, którzy patry homoseksualne akceptują (na Zachodzie więcej, w Polsce mniej). Są jednak też ludzie, którzy myślą i żyją nadal w starej Europie. Są ortodoksyjni katolicy, protestanci, prawosławni czy wyznawcy judaizmu. Ci ludzie odnoszą się do homoseksualizmu, szczególnie gdy jest publicznie manifestowany jako nowa norma, negatywnie. Manifestowanie go odbierają z bólem i traktują jako obrazę ich religii, poglądów i ich samych.

Homoseksualista, który posiada dobre wychowanie i jego przyjaciele (dobrze wychowani) powinni brać pod uwagę ten fakt i nie manifestować (oraz wyrażać zgody na taką manifestację) swojej orientacji seksualnej i faktu, że są w homoseksualnym związku.

Gdy an przyjęcie przychodzą mężczyzna i kobieta, którzy są kochankami nie muszą (i nie mogą) tego manifestować. Gdy małżeństwo (cywilne) przychodzi do domu katolickiego, a jest to jego druga żona, a jej trzeci maż nie muszą (i nie powinni) tych faktów manifestować.

Na tym polega kultura osobista, grzeczność, szacunek dla drugiego – savoir vivre.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zachowania niewłaściwe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s