Jak się ubrać na Wigilię?

Ten problem zgłosił Pan bpaweł: Mam pytanie dotyczące ubioru podczas Wigilii. W opisywanym przypadku razem z żoną najpierw udajemy się na kolację do jednych rodziców, a później jedziemy do drugich. W pierwszym domu obowiązuje strój luźniejszy (maksymalnie koszula, bez krawata, bez marynarki). Natomiast w drugim domu mężczyźni są ubrani w garnitury. Jak powinienem się ubrać ja, aby w jednym domu nie być nadubranym, a w drugim niedoubranym? Oczywiście mógłbym się „między Wigiliami” przebrać (np. w łazience), ale nie chcę, żeby w którymś z domów odczuwano, że ktoś się niewłaściwie ubrał i przez to ja muszę robić takie ceregiele z wożeniem garnituru i przebieraniem się. Do tej pory ubierałem zestaw koordynowany z krawatem, ale nie wiem, czy w ten sposób nie odstaję zanadto w domu, gdzie nosi się garnitur. Czy jest Pan w stanie pomóc, Panie doktorze?

Rozwiązania tej sytuacji są dwa.

Pierwsze.

Ubieramy „zestaw koordynowany” i w pierwszym domu nie powinno to wzbudzać kontrowersji.
Drugie.

Jeśli jednak wiemy, że wzbudzi krawat trzymany w kieszeni, a marynarkę wieszamy wraz z płaszczem. Potem krawat zakładamy po drodze.

P.S. Nadubrany byłby Pan bpaweł, gdyby założył np. ciemny wizytowy garnitur. Każdy ma prawo ubierać się tak jak chce i założenie sportowej marynarki nie może być przez nikogo (dobrze wychowanego) traktowane jako przytyk czy obraza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przyjęcia, Ubiór. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s