Jakie obowiązki czekają na nas w restauracji

Ten temat wywołał Pan Wojciech Szuniewicz pisząc: Czy przystawia się krzesła do stolika przy wyjściu w restauracji?

Restauracja to miejsce, w którym wracamy do starych czasów i mamy być traktowani jako „Panowie”. Nie robimy tam zatem nic. Wszystko za nas robi obsługa.

Nasze restauracyjne obowiązki polegają zatem wyłącznie na wyrażaniu życzeń (zgodnych z charakterem lokalu) i powstrzymaniu się od wszelkich „wysiłków”. Nie pomagamy w niczym kelnerom (np. nie podajemy im naczyń), nie wchodzimy w pogaduszki z kelnerami (bo to „służba”).

Nawet jeśli się pobrudzimy to w dobrej restauracji powinien nam wyczyścić ubranie kelner.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Restauracja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Jakie obowiązki czekają na nas w restauracji

  1. Dziękuję za ten wpis. Natomiast odnośnie restauracji i odpowiedniego zachowania w tych miejscach mam pytanie jak reagować na nieznośne zachowanie dzieci innych klientów? Chciałbym przedstawić kilka drażliwych sytuacji związku z dziećmi w restauracji, których byłem świadkiem. 1) rodzice pozwalają swoim pociechą biegać po całej restauracji, jak upominają to nieskutecznie, dzieci są hałaśliwe, a czasem wręcz wydają odgłosy fizjologiczne, 2) rodzice dzieci są bardzo roszczeniowi, każą być cicho bo ich dziecko śpi, pozwalają zasłaniać sobie zasłony, wymagają od kelnerów by podgrzewali dziecięce papki itp. 3) kobieta przy stole na otwartej sali karmi piersią i czuje się z tego dumna. Jak reagować na takie sytuacje, odbierają one chęć jedzenia w takim miejscu i z celebracji posiłku nic nie wychodzi. Również kelnerzy nie mają odwagi by reagować na takie sytuacje bo tzn. roszczeniowi „bezstresowi” rodzice obsmarują w internecie jaka jest to zła restauracja. Czy też należy zacisnąć zęby wobec takich sytuacji i jakoś to ścierpieć. Dodam od siebie, że cieszy mnie, że młodym rodzicom dobrze się powodzi, że pozwalają sobie na drogie restauracje, jednak wychowanie a zwłaszcza karmienie dziecka powinno być czynnością intymną, póki dziecko nie potrafi się odpowiednio zachować nie powinno się z nim przychodzić do restauracji, jeśli nie ma w niej specjalnych stref rodzinnych (sieciowych barach jak często takie miejsca są).

  2. Kasia pisze:

    Kiedy dziecko je to jest to czynność intymna, a kiedy ty jesz to już nie :D?

  3. Jeśli je z piersi to jest to czynność intymna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s