Dzieci w restauracji

Osoba podpisująca się jako „Wzmocnienie poznawcze – cognitive enhancement” napisała: Odnośnie restauracji i odpowiedniego zachowania w tych miejscach mam pytanie jak reagować na nieznośne zachowanie dzieci innych klientów? Chciałbym przedstawić kilka drażliwych sytuacji związku z dziećmi w restauracji, których byłem świadkiem. 1) rodzice pozwalają swoim pociechą biegać po całej restauracji, jak upominają to nieskutecznie, dzieci są hałaśliwe, a czasem wręcz wydają odgłosy fizjologiczne, 2) rodzice dzieci są bardzo roszczeniowi, każą być cicho bo ich dziecko śpi, pozwalają zasłaniać sobie zasłony, wymagają od kelnerów by podgrzewali dziecięce papki itp. 3) kobieta przy stole na otwartej sali karmi piersią i czuje się z tego dumna. Jak reagować na takie sytuacje, odbierają one chęć jedzenia w takim miejscu i z celebracji posiłku nic nie wychodzi. Również kelnerzy nie mają odwagi by reagować na takie sytuacje bo tzn. roszczeniowi „bezstresowi” rodzice obsmarują w internecie jaka jest to zła restauracja. Czy też należy zacisnąć zęby wobec takich sytuacji i jakoś to ścierpieć. Dodam od siebie, że cieszy mnie, że młodym rodzicom dobrze się powodzi, że pozwalają sobie na drogie restauracje, jednak wychowanie a zwłaszcza karmienie dziecka powinno być czynnością intymną, póki dziecko nie potrafi się odpowiednio zachować nie powinno się z nim przychodzić do restauracji, jeśli nie ma w niej specjalnych stref rodzinnych (sieciowych barach jak często takie miejsca są).

No właśnie. W dobrych restauracjach są wydzielone sale dla rodzin z małymi dziećmi lub jest kilka sal i salek iw takiej sytuacji rodziny z dziećmi umieszcza się w jednej odrębnej sali czy salce.

Rodzi ce odpowiadają za swoje dzieci i jeśli są dobrze wychowani powinni myśleć o innych, którzy chcą w spokoju zjeść obiad. Swoje dzieci powinni nauczyć odpowiedniego zachowania (Baronowa Rothschildowa twierdzi, że dziecko w wieku 4 lat powinno znać etykietę i jej przestrzegać) lub prowadzać dzieci tylko do tych restauracji, w których mogą się z dziećmi odseparować.

Obowiązkiem kelnera jest zdecydowane i stanowcze reagowanie na sytuacje, w których dzieci przeszkadzają innym ludziom.

Żyjemy niestety w takich czasach, że jeśli chcemy zjeść w godnych warunkach obiad w restauracji musimy starannie ją sobie dobrać (zapewne po długich poszukiwaniach), tak by spełniała wszystkie warunki dobrej restauracji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzieci, Restauracja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Dzieci w restauracji

 1. Jacek Ejsmont pisze:

  Dzień dobry.
  Będąc na saunie przy basenie miejskim jeden z panów zwrocil uwagę na wchodzenie do sauny w klapkach. Twierdzi że do sauny wchodzi się bez klapek i tylko w ręczniku a następnie siedzi się już nago.
  Przeczytałem na blogu człowieka który pracuje na saunie, że powinno się saunować nago i nie ma znaczenia czy sami mężczyźni czy kobiety czy koedukayjne towarzystwo. Bo tak było zawsze.
  Pytanie moje jest takie. Jak się to ma do naszej kultury i do savoir-vivre. Jak to jest z sauną przy basenie, taką ogolnodostepna a jak do tego podejść w przypadku profesjonalnych saun. Czy wypada w kulturze chrześcijańskiej chodzić przed innymi nago, w tym kobietami?
  Gdyby mógł Pan jak najobszerniej odnieść się do moich wątpliwości odnośnie saunowania zgodnie z tradycją łaźni finskiej i tureckiej w naszej kulturze, tradycji i zasad savoir-vivre.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s