Czy kobieta może przekazać mężczyźnie z własnej inicjatywy swój numer telefonu?

Taki problem zasygnalizowała pani podpisująca się jako „Wszystko jest na wspak”: „Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: Czy dojrzała kobieta, widząc u mężczyzny wyraźne zainteresowanie jej osobą, może z własnej inicjatywy (bez zdecydowanej jego prośby lub sugestii), przekazać temu mężczyźnie swój nr telefonu. Czasy się zmieniają i obecnie, dość często, to kobiety przejmują tę inicjatywę, np. z powodu lęku mężczyzny przed odrzuceniem lub z powodu nieśmiałości mężczyzny, zresztą i dawniej w grę wchodziły przecież tzw. bileciki.
A jeżeli nie wykracza to poza schematy dobrego wychowania, to jak zrobić, aby kobieta czyniąc taki gest, nie naraziła się na śmieszność, jak również nie wprowadziła mężczyzny w niepotrzebne zakłopotanie. Przecież czasem nasza intuicja, nawet ta najlepsza, może jednak mylić,
Natomiast gdy tak śmiały ze strony kobiety gest, w grę nie wchodzi, to jakie kroki może podjąć kobieta w sytuacji gdy mężczyzna jej się podoba, ale nie chciałaby narazić się na wyjście poza ramy savoir vivre.

To było zawsze możliwe, ale jako subtelne i zawoalowane. Numer telefony (czy kiedyś adres) przekazuje się pod jakimś bardzo niewinnym i nie powodującym żadnych skojarzeń pretekstem. Na przykład kobieta tak kieruje rozmową żeby doprowadzić do sytuacji, że mężczyzna czegoś nie wie, ale może to sprawdzić (dowiedzieć się), a potem mówi: „To jest dla mnie bardzo ważne (albo: to mnie bardzo interesuje). Jak pan się tego dowie to proszę mnie o tym poinformować. Oto mój numer telefonu”.
Kobieta daje mężczyźnie pretekst, a czy on z tego skorzysta to już inna sprawa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Randka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Czy kobieta może przekazać mężczyźnie z własnej inicjatywy swój numer telefonu?

  1. Z pozoru proste, jednak dla osoby nie mającej częstej styczności z takimi sytuacjami, niekoniecznie łatwe. Ale przecież, uczymy się przez całe życie.
    Dziękuję za wyjaśnienia i podpowiedź.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s