Gdy kobieta jest wyższa od mężczyzny

Osoba podpisująca się jako „makr” napisała: Jak w świecie savoir vivre jest odbierany związek mężczyzny z kobietą, która jest wyższa o około 15 cm? Czy wszystkie zasady dotyczące bliższej relacji z kobietą powinny zostać analogicznie zachowane (dla przykładu trzymanie parasola przez mężczyznę w czasie spaceru w deszczu)?

Fakt, że kobieta jest wyższa od mężczyzny zmienia w zasadzie tylko, jak dowiadujemy się z podręczników savoir vivre, zachowania podczas jednej sytuacji: to ona powinna nieść parasol.
Jest jednak ogólna zasada: ten kto może pomaga temu, co nie może, np. silniejszy pomaga nieść walizkę słabszemu. Jeśli kobieta jest wyższa pomaga zatem np. niższemu mężczyźnie i sięga po coś co jest na tyle wysoko, że on nie dosięga.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Savoir vivre na co dzień. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Gdy kobieta jest wyższa od mężczyzny

  1. Savoir vivre i nowe technologie. Podejrzewam, że na moje pytanie nie sposób znaleźć odpowiedzi z klasycznych pozycjach dotyczących „znajomości życia”. A mianowicie, w najbliższym czasie będę miał spotkanie zapoznawcze z profesorem, jak się ubrać na to spotkanie. Klasycznie byłoby to oczywiste – formalnie – ale spotkanie będzie zdalne, poprzez wideokonferencje (Skype), każdy ze swojego domu. Czy ubranie się w garnitur nie byłoby uznane za śmieszne, wszakże, siedzę w domu przed komputerem, natomiast ubranie się „na luźno” np. t-shirt mogłoby zostać uznane za nonszalanckie. Czy ma Pan jakąś poradę, sugestię jak się ma savoir vivre do możliwości jakie oferuje dzisiejsze technologie informatyczne?
    Analogiczne pytanie jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną gdy prowadzona jest zdalnie.

  2. Mateusz Karol pisze:

    Moja żona jest ode mnie wyższa właśnie o te 15 cm i to ja zawsze noszę parasol. Nie zauważyłem nigdy żadnych trudnosci

  3. Przytoczyłem wskazania podręczników. Zapewne chodzi o kobiety o wiele wyższe od mężczyzny. Trzeba by to przetestować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s