Savoir vivre palenia papierosów

Ten problem wywołał Pan Gorab: Skoro przy papierosach jesteśmy, będę wdzięczny za kilka zdań odnośnie samego sposobu palenia. Czy wskazania savoir vivre jakkolwiek to określają? Jeśli nie, to jak wyobraża pan sobie idealnie palącego dżentelmena? Postawa, wydmuchiwanie, strząsanie, odgaszanie przy braku popielniczki, interakcja z innymi palaczami (kiedy i komu zaproponować wyjście, czy zawsze zaproponować poczęstunek własnymi, czy np. zawsze podpalać kobiecie lub starszemu/ważniejszemu towarzyszowi, czy zawsze czekać aż dopalą wszyscy). Czy jakiś rodzaj papierosów bardziej lub mniej przystoi mężczyźnie/kobiecie, czy obecnie nie ma to już znaczenia? Czy papierosy lepiej wyglądają w papierośnicy, czy to raczej kobiece? Bo moim zdaniem, zwłaszcza przy otwieraniu paczki źle wygląda szarpanie się publicznie z tysiącem tasiemek, folijek i papierów na obecnie produkowanych paczkach, pomijając, że nie każdy w otoczeniu może mieć ochotę na oglądanie tych wszystkich zdjęć. Jak dżentelmen powinien sobie radzić z pozbywaniem się petów w dobie antynikotynowego terroru, który zewsząd usuwa popielniczki? Jest to problem na przykład przed budynkiem mojej firmy, gdzie – niestety – wszyscy wrzucają je do studzienek. Słowem – jakakolwiek nowa wiedza w tym temacie mile widziana.

Palacz ze świata savoir vivre pali przy innych tylko papierosy najwyższej jakości o pięknym zapachu.
Papierosy trzyma w papierośnicy (tektura i plastik nie występują w świecie savoir vivre, a poza tym papierośnica nie wypycha kieszeni), która ma być z założenia pięknym cackiem.

Zapala metalową, piękną, zapalniczką.

Ma zawsze przy sobie kieszonkową popielniczkę i gdy nie ma w pobliżu popielniczki to w niej gasi papierosy i ją zamyka.

Papierosy pali się z reguły w palarni i wtedy, jeśli przychodzimy do niej w towarzystwie, czekamy na pozostałych i wychodzimy w tym samym towarzystwie.

Nie wydmuchujemy dymu na innych.

Kobietom i starszym proponujemy zapalenie papierosa swoją zapalniczką. Jeśli osoby siedzą zapalając drugiemu papierosa wstajemy.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Palenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s