O perfumach L’Heure Bleue

O ich charakterystykę poprosiła Pani Sylwia: Panie doktorze, to pytanie zadawałam już wcześniej, ale nie otrzymałam na nie odpowiedzi, ponawiam więc prośbę o przybliżenie charakterystyki perfum L’Heure Bleue. Dla kogo i na jakie okazje są przeznaczone? Jaka jest ich wymowa ideowa?

Te perfumy z 1912 r. to klasyka, a zatem dla kobiet savoir vivre, ale oczywiście tylko na wieczór i stosowną okazję: bal, kolacja przy świecach z mężczyzną itp.

One mają po prostu podkreślać kobiecość i wprowadzać aurę erotyzmu, są dla sytuacji, w których spotkanie jest z natury męsko-damskie.

Decydują o tym takie składniki tych perfum jak: piżmo, tuberoza (biały kwiat, typowa narkoza dla mężczyzn), heliotrop (zapach pudrowy, słodki), wanilia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Perfumy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „O perfumach L’Heure Bleue

  1. DoktorIncognito pisze:

    Szanowny Panie Doktorze,
    Będąc młody doktorem na jednej z technicznych uczelni w Krakowie, spotyka mnie następująca sytuacja: około 1/5 studentów pierwszego roku – prawie sami panowie – przychodzi na zajęcia (w sali komputerowej) ubrana w dresy, chociaż bardziej wygląda to na kalesony. Nie wymagam oczywiście jakiegoś formalnego stroju (koszula i jeansy by wystarczyły), moje pytanie jest jednak następujące, jak zakomunikować studentom, że ich strój jest niewłaściwy, a zarazem nie narazić się na śmieszność, że się czepiam ich ubioru. Dodam, że dzisiejsi studenci to efekt bezstresowego wychowania, ciągle upominają się o swoje prawa, mało pamiętając o własnych obowiązkach.

  2. Sylwia pisze:

    Bardzo Panu dziękuję. Wszystkiego dobrego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s