Jak szybko trzeba oddzwonić?

Takie pytanie postawił Pan M. P.: Wczoraj po g. 18 miałem nieodebrane połączenie od profesora, który co prawda nie jest moim przełożonym, ale pracujemy na jednej uczelni. Nie odebrałem na czas i nie oddzwoniłem. Zapomniałem jednak następnego dnia po g. 10 oddzwonić. Czy to wielkie wykroczenie? Tak się składa, że następnego dnia o g. 18 był na uczelni wspólny bankiet, na którym tenże profesor na moje „dzień dobry” odpowiedział (przy innych osobach!), że gdybym był człowiekiem kulturalnym, to bym oddzwaniał, po czym wątek jeszcze rozwinął traktując mnie całkowicie jak sztubaka. Mnie ta sytuacja tak zdezorientowała, że tylko rzekłem, że byłem w teatrze i nie mogłem oddzwonić. Ponawiam więc pytanie – czy to tak wielkie przestępstwo zapomnieć oddzwonić? Proszę może nie publikować tego pytania, albo je zmodyfikować, bo to wyjątkowo dla mnie kłopotliwa sytuacja.

Pan M. P. nie złamał wskazań etykiety, ale jednak się podłożył. Profesor przesadził i zabrakło mu wyrozumiałości. Pan M. P. mógł przecież z jakiś powodów nie zaglądać w ogóle do telefonu.
Dlaczego napisałem zatem, że Pan M. P. się podłożył?

Jeżeli w naszym życiu są jakieś ważne osoby (służbowo, a nawet prywatnie) musimy by czujni, zaglądać do komórki i gdy zadzwonią natychmiast oddzwaniać. Takie natychmiastowe oddzwonienie jest bowiem znakiem, ze te osoby traktujemy z szacunkiem i jako bardzo ważne.

Jeśli nie oddzwaniamy musimy liczyć się z tym, że te osoby nastawią się do nas negatywnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s